Alla partier

Rättvisepartiet Socialisterna

RS · Partikod: 0131

Regionval 2010

Rättvisepartiet Socialisterna fick 0,07 % (4 170 röster).

Bästa valet 2006–2018 var 2010 med 0,07 %. Sämsta var 2018 med 0,02 %.

Se hela Regionval 2010

Starkast i Regionval 2010

Rättvisepartiet Socialisterna fick högst andel i Luleå (3,13 %) i regionvalet 2010.

Färg visar partiets andel. Hovra eller klicka på ett område.

Resultat per område

Alla län, kommuner eller valdistrikt. Sök på namn, sortera kolumnerna, jämför med partiets resultat i hela valet.

#
1Luleå · Norrbotten3,13%1 530+3,1
2Haninge · Stockholm0,98%433+0,9
3Boden · Norrbotten0,37%68+0,3
4Uddevalla · Västra Götaland0,30%97+0,2
5Piteå · Norrbotten0,25%69+0,2
6Göteborg · Västra Götaland0,23%706+0,2
7Sundsvall · Västernorrland0,23%142+0,2
8Älvsbyn · Norrbotten0,20%11+0,1
9Kiruna · Norrbotten0,18%26+0,1
10Jokkmokk · Norrbotten0,18%6+0,1
11Kalix · Norrbotten0,17%18+0,1
12Nynäshamn · Stockholm0,16%25+0,1
13Överkalix · Norrbotten0,16%4+0,1
14Pajala · Norrbotten0,15%6+0,1
15Arvidsjaur · Norrbotten0,14%6+0,1
16Stockholm · Stockholm0,12%6390,0
17Gällivare · Norrbotten0,12%140,0
18Botkyrka · Stockholm0,11%460,0
19Timrå · Västernorrland0,11%120,0
20Sundbyberg · Stockholm0,09%220,0
21Järfälla · Stockholm0,08%310,0
22Haparanda · Norrbotten0,08%40,0
23Huddinge · Stockholm0,07%400,0
24Södertälje · Stockholm0,07%330,0
25Solna · Stockholm0,06%270,0

Visar 1–25 av 63