Alla partier

Feministiskt initiativ

FI · Partikod: 0532

Regionval 2006

Feministiskt initiativ fick 0,18 % (9 539 röster).

Bästa valet 2006–2026 var 2014 med 1,09 %. Sämsta var 2026 med 0,00 %.

Se hela Regionval 2006

Starkast i Regionval 2006

Feministiskt initiativ fick högst andel i Stockholm (1,21 %) i regionvalet 2006.

Färg visar partiets andel. Hovra eller klicka på ett område.

Resultat per område

Alla län, kommuner eller valdistrikt. Sök på namn, sortera kolumnerna, jämför med partiets resultat i hela valet.

#
1Stockholm · Stockholm1,21%5 822+1,0
2Solna · Stockholm0,93%365+0,8
3Sundbyberg · Stockholm0,92%192+0,7
4Nacka · Stockholm0,74%360+0,6
5Huddinge · Stockholm0,70%346+0,5
6Ekerö · Stockholm0,70%103+0,5
7Tyresö · Stockholm0,63%155+0,5
8Botkyrka · Stockholm0,62%242+0,4
9Värmdö · Stockholm0,58%121+0,4
10Lidingö · Stockholm0,55%148+0,4
11Södertälje · Stockholm0,53%231+0,4
12Sigtuna · Stockholm0,53%109+0,4
13Vallentuna · Stockholm0,53%86+0,4
14Upplands-Bro · Stockholm0,52%64+0,3
15Nynäshamn · Stockholm0,49%71+0,3
16Sollentuna · Stockholm0,47%171+0,3
17Österåker · Stockholm0,47%106+0,3
18Salem · Stockholm0,46%39+0,3
19Haninge · Stockholm0,44%179+0,3
20Danderyd · Stockholm0,43%82+0,3
21Nykvarn · Stockholm0,43%21+0,3
22Järfälla · Stockholm0,40%152+0,2
23Norrtälje · Stockholm0,39%128+0,2
24Upplands Väsby · Stockholm0,38%82+0,2
25Täby · Stockholm0,36%141+0,2

Visar 1–25 av 26

Feministiskt initiativ: 0,18 % · Regionval 2006 | Valhistorik