Alla partier

DjuP

DJUP · Partikod: DJUP

Regionval 2014

DjuP fick 0,05 % (3 325 röster).

Se hela Regionval 2014

Starkast i Regionval 2014

DjuP fick högst andel i Upplands Väsby (0,56 %) i regionvalet 2014.

Färg visar partiets andel. Hovra eller klicka på ett område.

Resultat per område

Alla län, kommuner eller valdistrikt. Sök på namn, sortera kolumnerna, jämför med partiets resultat i hela valet.

#
1Upplands Väsby · Stockholm0,56%141+0,5
2Tyresö · Stockholm0,40%114+0,3
3Vallentuna · Stockholm0,33%66+0,3
4Huddinge · Stockholm0,30%178+0,2
5Upplands-Bro · Stockholm0,26%40+0,2
6Södertälje · Stockholm0,25%121+0,2
7Solna · Stockholm0,24%116+0,2
8Danderyd · Stockholm0,24%51+0,2
9Sigtuna · Stockholm0,23%58+0,2
10Piteå · Norrbotten0,21%59+0,2
11Sundbyberg · Stockholm0,20%53+0,1
12Stockholm · Stockholm0,18%1 060+0,1
13Lund · Skåne0,18%136+0,1
14Nacka · Stockholm0,18%109+0,1
15Malmö · Skåne0,17%317+0,1
16Höör · Skåne0,17%17+0,1
17Eslöv · Skåne0,16%32+0,1
18Staffanstorp · Skåne0,13%19+0,1
19Hörby · Skåne0,12%11+0,1
20Haninge · Stockholm0,11%53+0,1
21Nynäshamn · Stockholm0,11%18+0,1
22Sollentuna · Stockholm0,10%420,0
23Nykvarn · Stockholm0,10%60,0
24Linköping · Östergötland0,09%910,0
25Värmdö · Stockholm0,09%240,0

Visar 1–25 av 72

DjuP: 0,05 % · Regionval 2014 | Valhistorik