Alla partier

Direktdemokraterna

DD · Partikod: 1150

Regionval 2026

Direktdemokraterna fick 0,01 % (473 röster).

Bästa valet 2022–2026 var 2022 med 0,01 %. Sämsta var 2026 med 0,01 %.

Se hela Regionval 2026

Starkast i Regionval 2026

Direktdemokraterna fick högst andel i Stockholm (0,01 %) i regionvalet 2026.

Resultat per område

Alla län, kommuner eller valdistrikt. Sök på namn, sortera kolumnerna, jämför med partiets resultat i hela valet.

#
1Stockholm0,01%1400,00,0
2Västra Götaland0,01%850,00,0
3Skåne0,01%510,00,0
4Östergötland0,01%260,00,0
5Gävleborg0,01%210,00,0
6Halland0,01%200,00,0
7Uppsala0,01%170,00,0
8Västerbotten0,01%130,00,0
9Jönköping0,01%120,00,0
10Dalarna0,01%110,00,0
11Kronoberg0,01%110,00,0
12Blekinge0,01%100,00,0
13Jämtland0,01%70,00,0
14Södermanland0,00%90,00,0
15Örebro0,00%90,00,0
16Västmanland0,00%80,00,0
17Kalmar0,00%60,00,0
18Värmland0,00%60,00,0
19Norrbotten0,00%60,00,0
20Västernorrland0,00%50,00,0