Alla partier

Rädda Vården

Partikod: 1022

Regionval 2010

Rädda Vården fick 0,01 % (368 röster).

Se hela Regionval 2010

Starkast i Regionval 2010

Rädda Vården fick högst andel i Övertorneå (1,73 %) i regionvalet 2010.

Färg visar partiets andel. Hovra eller klicka på ett område.

Resultat per område

Alla län, kommuner eller valdistrikt. Sök på namn, sortera kolumnerna, jämför med partiets resultat i hela valet.

#
1Övertorneå · Norrbotten1,73%51+1,7
2Arjeplog · Norrbotten0,69%13+0,7
3Överkalix · Norrbotten0,61%15+0,6
4Kalix · Norrbotten0,57%61+0,6
5Haparanda · Norrbotten0,48%23+0,5
6Jokkmokk · Norrbotten0,43%14+0,4
7Pajala · Norrbotten0,30%12+0,3
8Gällivare · Norrbotten0,28%33+0,3
9Kiruna · Norrbotten0,27%39+0,3
10Boden · Norrbotten0,16%30+0,2
11Älvsbyn · Norrbotten0,11%6+0,1
12Piteå · Norrbotten0,10%29+0,1
13Luleå · Norrbotten0,08%39+0,1
14Arvidsjaur · Norrbotten0,07%3+0,1
Rädda Vården: 0,01 % · Regionval 2010 | Valhistorik